Po apelu ZNP. „Internet dla edukacji”: 2 tys. nauczycieli skorzysta z bezpłatnego dostępu do sieci

Kolejna firma pomoże nauczycielom prowadzącym zdalne nauczanie. Dzięki inicjatywie UPC Polska z bezpłatnego dostępu do szerokopasmowego internetu będzie mogło skorzystać dwa tysiące nauczycieli. To odpowiedź na apel ZNP o zapewnienie odpowiednich narzędzi do prowadzenia zdalnego nauczania.

 

UPC Polska zaoferowało nauczycielom z różnych stron kraju dostęp do szybkiej sieci w ramach inicjatywy Internet dla Edukacji podjętej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji.

– Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego wychodzimy naprzeciw tym potrzebom – przyznał minister Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, który jeszcze w marcu br. apelował do rządu o zapewnienie nauczycielom i uczniom darmowego internetu i wsparcie sprzętowe, podkreśla, że UPC Polska jest już czwartą firmą, która zareagowała na ten apel.

Związek opublikował taką grafikę z podziękowaniami:

Ze specjalnej oferty UPC Polska mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do szerokopasmowego internetu i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci UPC Polska. Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania. Wystarczy wejść na stronę www.internetdlaedukacji.pl i na niej zamówić usługę.

– Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji – wyjaśnił Robert Redeleanu, prezes UPC Polska.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Uczniowie otrzymają “internet za złotówkę”?

„Nauka online stała się wyzwaniem dla wszystkich.” Prezes Orange w liście do prezesa ZNP zapowiada internet za złotówkę

Apel ZNP do rządu: Każdy uczeń musi mieć dostęp do edukacji

ZNP punktuje ministra Dariusza Piontkowskiego. 5 zaniedbań MEN