Kiedy spotkanie ZNP z nową ministrą edukacji Barbarą Nowacką? Znamy termin!

Jak dowiedział się Głos Nauczycielski, spotkanie przedstawicieli ZNP z ministrą edukacji Barbarą Nowacką odbędzie się w przyszłą środę, w gmachu ministerstwa. Związek chce rozmawiać z szefową resortu o jej planach, w tym o podwyżkach wynagrodzeń nauczycieli.

– Jestem umówiona z ZNP i mam nadzieję, że szybko uda mi się spotkać ze wszystkimi organizacjami pozarządowymi i osobami, które będą reprezentowały młode osoby, w tym uczniów – powiedziała Barbara Nowacka, nowa ministra edukacji, tuż po przejęciu obowiązków w swoim resorcie (w środę 13 grudnia br.

– Związki zawodowe, a przynajmniej ZNP nie gościły zbyt często w tym gmachu w ostatnich latach. Chciałabym to zmienić – podkreśliła szefowa resortu edukacji.

Związek jeszcze przed ukonstytuowaniem się rządu Donalda Tuska ogłosił, że czeka na rozmowy z nową ministrą edukacji. – Edukacja wymaga zmian, wymaga korekty ale nie wymaga rewolucji – mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej 6 grudnia br.

Jak się dowiedział Głos Nauczycielski spotkanie ZNP z Barbarą Nowacką ma się odbyć w środę 20 grudnia br.

(DK, GN)

Fot. MEiN

Ministrowie edukacji – Barbara Nowacka i nauki – Dariusz Wieczorek przejmują obowiązki w swoich resortach. Będzie audyt i zmiany w kuratoriach

Prezes ZNP: Nauczyciele i pracownicy edukacji mają wpływ na przyszłość. „Dziękujemy za zaangażowanie!”

Prezydent postawił kropkę nad „i”. Premier Donald Tusk, ministry i ministrowie już z nominacjami!

Barbara Nowacka i Dariusz Wieczorek na czele resortów edukacyjnych. Kim są przyszli ministrowie edukacji oraz nauki?