W poniedziałek rozpoczęła się kolejna tura ferii zimowych. Uczniowie z pięciu województw wracają do nauki

W poniedziałek, 31 stycznia zimowe ferie rozpoczęli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Do zajęć wracają natomiast dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, od minionego czwartku do 27 lutego 2022 r. zajęcia stacjonarne w szkołach dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych zostały zawieszone. W ich miejsce wprowadzono naukę zdalną. Młodsi uczniowie z klas I-IV uczą się stacjonarnie w szkołach.

W poniedziałek 31 stycznia ferie rozpoczęli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego; odpoczywać będą do 13 lutego. Jeszcze przez tydzień do 6 lutego ferie mają uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego; dla nich ferie zaczęły się 22 stycznia.

Jako ostatni w tym roku – od 12 do 27 lutego – ferie będą mieć uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

(JK, GN)

W pięciu województwach rozpoczęły się ferie zimowe

W poniedziałek rozpoczęły się ferie zimowe. Z powodu obostrzeń pandemicznych uczniowie spędzą je w domach?