Kolejny polityk PiS mówi o „dokończeniu reformy edukacji” oraz opowiada się za połączeniem MEN i resortu nauki

Większym problemem jest kwestia czy sobie poradzimy z tym, żeby dokończyć głęboko reformę szkolnictwa wyższego i edukacji w Polsce. Co do kwestii programowych, ideowych, modelu kształcenia jeszcze jesteśmy daleko od realizacji programu PiS – podkreślił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) i zapowiedział, że w ramach planowanej na wrzesień rekonstrukcji rządu może dojść do połączenia MEN oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

To kolejny w ostatnich  głos z szeregów PiS sygnalizujący, że partia rządząca ma nowe plany zmian w oświacie. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) zaznaczył, że jest „wielkim zwolennikiem konsolidacji rządu”. – Połączenie resortów edukacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego jest jedną z koncepcji konsolidacji rządu – przyznał wicemarszałek cytowany przez PAP.

Pytany, czy b. wicepremier i b. minister nauki i szkolnictwa wyższego, szef współtworzącego Zjednoczoną Prawicę Porozumienia, Jarosław Gowin będzie w rządzie, Pęk stwierdził, że to decyzja samego Gowina. Ocenił przy tym, że zaproponowana przez Gowina reforma szkolnictwa wyższego budziła „ogromne emocje”, a ostateczny jej kształt był efektem „wielkiego kompromisu”.

Niedawno „Dziennik Gazeta Prawna” informował, że wśród dyskutowanych koncepcji rekonstrukcji rządu znajduje się połączenie MEN z  Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wynikać ma to z faktu, że prezes Kaczyński wciąż nie jest zadowolony ze stanu oświaty.

O tym, że PiS planuje ciąg dalszy „deformy” oświaty wskazywały też ostatnie wypowiedzi Zbigniewa Ziobro i Ryszarda Terleckiego.

(JK, PAP )

PiS myśli o kolejnej „deformie”? „Jeśli nie zajmiemy się edukacją to przegramy bitwę o polskie dusze”

Polityk PiS: „Zatrzymaliśmy się w pół kroku. Nie przeprowadziliśmy reformy programowej edukacji”. Będzie ciąg dalszy?