PiS myśli o kolejnej „deformie”? „Jeśli nie zajmiemy się edukacją to przegramy bitwę o polskie dusze”

Do rekonstrukcji gabinetu Mateusza Morawieckiego może dojść we wrześniu. W grę wchodzi m.in. redukcja liczby resortów i kilka zmian personalnych – podał „Dziennik Gazeta Prawna”. Wśród dyskutowanych koncepcji wymienił połączenie MEN z  Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wynikać ma to z faktu, że prezes Kaczyński wciąż nie jest zadowolony ze stanu oświaty.

O tym, że PiS może zechcieć wdrożyć kolejną „reformę” edukacji mogą świadczyć także słowa Zbigniewa Ziobry, szefa Solidarnej Polski i jednego z liderów Zjednoczonej Prawicy.

Kilka dni temu w rozmowie z TV Trwam minister sprawiedliwości wśród najpilniejszych planów PiS na przyszłość poza repolonizacją mediów wymienił właśnie zmiany w oświacie.

 „Stoi przed nami ogromne wyzwanie. Jeśli my tego teraz nie zrobimy, jeśli nie zajmiemy się edukacją, jeśli nie zajmiemy się sferą nauczania na uniwersytetach, jeśli nie zajmiemy się obszarem mediów, to przegramy bitwę o polskie dusze. I wtedy, kiedy przyjdzie nam słuchać wyników kolejnych wyborów prezydenckich, ten entuzjazm, który dzisiaj był słyszany może zamienić się w smutek i łzy. Tu chodzi o Polskę – tłumaczył Zbigniew Ziobro.

– Mam, nadzieję, że ten wynik niewielkiej przewagi nad kandydatem Platformy Obywatelskiej, przy świetnym prezydencie, bardzo dobrej prezydenturze, dobrej kampanii, skłoni nas do zmiany akcentów kładzionych na pewne rzeczy i do zasadniczej dyskusji, zwłaszcza w obszarze mediów i sfery edukacji – dodał.

Cały wywiad z ministrem sprawiedliwości można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: MEN.gov.pl

Po apelu ZNP Sejm odroczył prace nad prezydencką ustawą o organizacjach pozarządowych w szkołach

ZNP pokazuje absurdy reformy edukacji. “Państwa z rządu zapraszamy do szkół”

Klub Jagielloński: Reforma nie podniosła jakości edukacji. MEN-owi należy się dwója