Koronawirus. Po pierwszym tygodniu nauki – 45 placówek oświatowych pracuje zdalnie, 87 w trybie mieszanym

132 placówki oświatowe uczy zdalnie lub w systemie mieszanym – to najnowsze dane przekazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zgodnie z obowiązującym regulacjami w razie wystąpienia w szkole zakażenia koronawirusem szkoły na wniosek dyrektora, w porozumieniu z organami prowadzącymi i przy pozytywnej opinii inspektora sanitarnego, mogą na czas określony przejść na system mieszany (łączący kształcenie stacjonarne i kształcenie na odległość), bądź całkowicie na nauczanie zdalne.

👉 Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych (stan na 9.09) ➡️ 99,73 proc. przedszkoli, szkół i placówek pracuje w…

Opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Środa, 9 września 2020

 

Część placówek, które w pierwszych dniach września po decyzjach sanepidu przeszły na nauczanie zdalne, wróciła już do nauczania w stacjonarnej formie. Ale sanepid „wyłącza” kolejne. Według MEN przerwa w nauce stacjonarnej powinna trwać nie dłużej niż dwa tygodnie, czyli mniej więcej tyle, by stwierdzić, czy dana osoba jest zakażona koronawirusem.

RAPORT COVID19 w warszawskiej oświacie‼️ Mija tydzień od powrotu uczniów i uczennic do warszawskich szkoł. 📚📐Mimo…

Opublikowany przez Renatę Kaznowską – Wiceprezydent m.st. Warszawy Wtorek, 8 września 2020

W środę w kolejnych szkołach i przedszkolach w całym kraju pojawiły się przypadki zakażeń koronawirusem wśród dzieci lub pracowników. Zakażona jest m.in. katechetka oraz dwóch księży w miejscowości Łopuszno (woj. świętokrzyskie). Duchowni pracowali w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie.

Dwa przypadki koronawirusa potwierdzono w Zespole Szkół w Pasłęku. Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u nauczycielki w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Po tym, gdy u jednego z uczniów zdiagnozowano zakażenie koronawirusem 33 uczniów oraz sześcioro nauczycieli z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu trafiło na kwarantannę.

(JK, GN)

Koluszki: Mężczyzna wtargnął do szkoły i kazał uczniom zdejmować maseczki. Obezwładnił go nauczyciel WF

Szef MEN podpisał rozporządzenia mające ułatwić zdalne nauczanie. Czas trwania godziny lekcyjnej od 30 do 60 minut