Koronawirus. Ukraina zapowiedziała wprowadzenie lockdownu od 8 stycznia. Szkoły będą zamknięte

Ukraina zapowiedziała wprowadzenie lockdownu na terenie całego kraju. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 8 do 24 stycznia 2021 roku. Wstrzymane zostaną zajęcia w placówkach oświatowych. Wyjątkiem będą przedszkola, gdzie nadal rodzice będą mogli posyłać dzieci.

Premier Denys Szmyhal podkreślił, że system opieki zdrowotnej na Ukrainie na razie wytrzymuje obciążenie, jednak konieczne będzie zaostrzenie restrykcji przeciwepidemicznych po świętach.

Wśród nadchodzących obostrzeń znajdą się m.in. zmiany dotyczące funkcjonowania szkół. We wszystkich instytucjach edukacyjnych, z wyjątkiem przedszkoli, zostaną ogłoszone ferie.

Według władz nie ma potrzeby wprowadzania lockdownu w grudniu, gdyż obserwowany jest pewien spadek liczby zachorowań – stwierdził premier. W jego ocenie przyczynił się do tego obowiązujący w listopadzie weekendowy lockdown i nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek.

10 grudnia na Ukrainie potwierdzono laboratoryjnie 858714 przypadków koronawirusa COVID-19, z czego 13371 w ciągu ostatniego dnia – napisał na Facebooku Minister Zdrowia Maksym Stepanow.

(JK, PAP)

Fot: shutterstock

Słowacja. Po powszechnych testach na koronawirusa pierwsze szkoły wracają do stacjonarnej nauki

Koronawirus. Także Szwecja zamyka szkoły średnie i przechodzi na nauczanie zdalne

Austria otwiera szkoły i testuje nauczycieli