Kraków. Kolejny głos za odwołaniem kurator Nowak. Radni przyjęli rezolucję w tej sprawie

“Rada Miasta Krakowa apeluje do Ministra Edukacji Narodowej o odwołanie ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty Pani Barbary Nowak w związku z kontrowersyjnymi wypowiedziami, dotyczącymi m.in. pandemii COVID-19 skutkującym bagatelizowaniem zagrożenia, a tym samym obniżającymi gwarancje bezpieczeństwa dzieci w nadzorowanych placówkach oświatowych” – czytamy m.in. w rezolucji przyjętej przez Radę Miasta Krakowa.

Projekt przygotowali radni Koalicji Obywatelskiej. Rezolucję poparło 25 radnych, 15 z PiS było przeciw. Teraz uchwała trafi na biurko ministra edukacji.

„Rada Miasta Krakowa pokazała czerwoną kartkę Pani Kurator za jej dotychczasowe działania i komentarze. Dziękuję wszystkim Radnym za poparcie tego projektu. Panie Ministrze czekamy na pana odpowiedzialne decyzje personalne” – napisał na Facebooku radny Tomasz Daros, autor rezolucji.

„Postępowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty jest bacznie obserwowane przez dyrektorów placówek oświatowych podlegających mu terytorialnie. Komentarze oraz opinie, które wygłasza, stają się podstawą i kierunkiem działań, które są następnie podejmowane w placówkach oświatowych” – czytamy m.in. w uzasadnieniu rezolucji.

„Bagatelizowanie oraz umniejszanie znaczenia pandemii COVID-19, m.in. przez stawianie pytań >>Czy naprawdę najważniejsze jest bycie zdrowym?<< w kontekście nauczania dzieci i przestrzegania norm bezpieczeństwa jest karygodne i nie powinno występować u osób piastujących wysokie publiczne stanowiska związane z dbaniem o dobro dzieci i młodzieży. Może też negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo zdrowotne i epidemiologiczne. Postawa i wypowiedzi Barbary Nowak są też sprzeczne z wiedzą naukową oraz opiniami i zaleceniami ekspertów z dziedziny medycyny i epidemiologii” – podkreślono.

Chodzi między innymi o spotkanie małopolskiej kuratorki z grupą osób reprezentujących organizacje kwestionujące pandemię, zasadność szczepień i potrzebę wprowadzania obostrzeń.

Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie:

Prezydent RP ma czas do 3 marca br. na podjęcie decyzji w sprawie ustawy lex Czarnek. Nauczycielu, jakiej decyzji się spodziewasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wniosek o odwołanie Nowak złożyli wcześniej posłowie Lewicy. Jej odwołania chce również Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Pełną treść rezolucji można znaleźć tutaj

(JK, GN)

ZNP przyjął uchwałę w sprawie odwołania małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak

Wzywają do zapełnienia pustych kartonów w małopolskim kuratorium oświaty. „Wyślij skargę na działania Barbary Nowak!”

Lewica domaga się odwołania kurator Nowak. „Jej wystąpienia dot. pandemii i szczepień są społecznie szkodliwe”