Lekcje od 6: 30 do 19 30? To już nieaktualne – obecny rekord zakończenia zajęć to godzina 21:00!

Jeden z dziennikarzy udostępnił w mediach społecznościowych plan lekcji swojej córki, z którego wynika, że będzie ona kończyła zajęcia o godzinie 21:00. To na dziś rekord.

Przypomnijmy, że w nowym roku szkolnym 2019/2020 w klasach pierwszych szkół średnich naukę rozpoczął tzw. podwójny rocznik. Wielu uczniów będzie wracać ze szkoły po zmroku. Hitem sieci są plany lekcji, które zaczynają się od 6:30, a kończą na późnych godzinach wieczornych. Pisaliśmy o tym tutaj:

Kolejny efekt podwójnego rocznika. Lekcje w szkołach do 19:30

W mediach społecznościowych pojawiła się nawet akcja #nocnazmiana, aby “uświadomić urzędnikom MEN skalę problemu”

Portal epoznań.pl napisał ostatnio, że w szkole średniej w Dębcu zajęcia będą się kończyć o 20:00. Cytował też jednego z rodziców. “Zapisywałem syna do szkoły dziennej, a nie wieczorowej. Młodzież przygotowuje się do matury. Gdzie czas na korepetycje, zajęcia pozalekcyjne? Niektórym dojazd do domu zajmuje nawet 1,5h godziny. Co z osobami, które latami uprawiały różne sporty, a teraz nie mogą uczestniczyć w zajęciach? Ministerstwo zaprzepaściło lata treningów” – żalił się pan Krzysztof.

"Zapisywałem syna do szkoły dziennej, a nie wieczorowej"

Opublikowany przez epoznan.pl Poniedziałek, 2 września 2019

Nowy rekord padł jednak w Warszawie. Dziennikarz Bartosz Raj opublikował plan zajęć swojej córki, która będzie kończyła lekcje etyką o godz. 21:00.

Naprawdę szkoła moich dziewczyn z planem lekcji poradziła sobie chyba nieźle (choć analizowałem tylko dwa plany mnie…

Opublikowany przez Bartosz Raj Poniedziałek, 2 września 2019

„Naprawdę szkoła moich dziewczyn z planem lekcji poradziła sobie chyba nieźle (choć analizowałem tylko dwa plany mnie interesujące oraz Hania dużą część lekcji będzie miała w domu). Niemniej są w nim elementy zaskakujące” – napisał.

Co na to MEN? Twierdzi, że monitoruje sytuację ws. doniesień dotyczących planów lekcji na dwie zmiany, ale większych problemów nie dostrzega.

(JK, GN)