Matura 2020. W środę test z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a po południu – rozszerzonym

O godz. 9:00 w środę (10 czerwca) rozpoczęła się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin ten potrwa 120 minut. Po południu z kolei odbędzie się egzamin maturalny z angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Od wprowadzenia tak zwanej nowej matury język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym wśród absolwentów liceów i techników. Zadania na maturze 2020 z angielskiego na poziomie podstawowym (obowiązkowego dla wszystkich) będą sprawdzały wiadomości oraz umiejętności w czterech obszarach: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych i tworzenia wypowiedzi pisemnej.

Po godzinie 14 CKE opublikuje arkusze z pytaniami. Będzie je można znaleźć tutaj.

Dzisiaj trzeci dzień matur. W poniedziałek i wtorek odbyły się matury z języka polskiego – na obu poziomach oraz z matematyki na poziomie podstawowym. W obu tych dniach doszło do incydentów m.in. fałszywych alarmów bombowych.

Podczas trwających matur nie obyło się bez fałszywych alarmów bombowych. Policja szuka sprawców

Najpoważniejsze dotyczyły jednak prawdopodobnego wycieku tematów, który pojawił się na maturze z języka polskiego na Podlasiu. Według mediów w tym rejonie Polski mogło też dojść do wycieku tematów z matematyki.

Policja bada, czy na Podlasiu doszło do wycieku tematów maturalnych z języka polskiego. MEN: Nie będzie powtórki matur w całej Polsce

CKE i MEN zgłosiły sprawę na policję, zapewniły jednocześnie że nie dojdzie do powtórki matur w skali kraju.

W tym tygodniu to koniec egzaminów maturalnych. Maturzyści powrócą do szkół w poniedziałek 15 czerwca, to na wtedy zaplanowano egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz z filozofii.

(JK, GN)

CKE: Do matury przystąpi 272 tys. tegorocznych absolwentów

Matura 2020. CKE opublikowała arkusze egzaminacyjne z matematyki

Matura 2020. Wyspiański i Kamieńska na egzaminie z języka polskiego