MEiN o „bezpiecznym powrocie do szkół”. W sierpniu nowe wytyczne sanitarne

Przygotowujemy się do stacjonarnego powrotu dzieci do szkół – oświadczyła na piątkowej konferencji prasowej wiceminister edukacji Marzena Machałek. W sierpniu do szkół i placówek oświatowych mają trafić nowe wytyczne i środki bezpieczeństwa.

Ministerstwo Edukacji i Nauki zorganizowało konferencję prasową, na której poinformowano o planach MEiN przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/22.

Wiceszefowie resortu Marzena Machałek i Tomasz Rzymkowski (minister Przemysław Czarnek przebywa obecnie na urlopie) zapowiedzieli, że 2 sierpnia do szkół trafią wytyczne, w ramach których dzieci będą uczestniczyć w zajęciach od września.

Później, po 20 sierpnia, MEiN ma dostarczyć do szkół 100 tys. termometrów bezdotykowych i specjalne pakiety edukacyjne. Będą to filmiki na temat szczepień i bezpieczeństwa w szkołach, scenariusze lekcji i zajęć, poradniki dot. bezpieczeństwa nie tylko zdrowotnego.

– W ramach współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych dokonany będzie zakup środków bezpieczeństwa na co najmniej 100 mln zł – mówiła Machałek. – Praktycznie wszystkie szkoły, placówki i przedszkola, które zgłoszą zapotrzebowanie otrzymają tzw. stacje dezynfekujące z funkcją do mierzenia temperatury oraz środki ochrony osobistej – mówiła Machałek.

Jak podkreślała, MEiN “nie myśli tylko o bezpieczeństwie zdrowotnym w szkołach, ale także o bezpieczeństwie psychologicznym”. Dlatego resort chce przeprowadzić szkolenia dla nauczycieli w zakresie pomocy psychologicznej.

Przypomnijmy, że swoje rekomendacje ws. nowego roku szkolnego w czasie IV fali pandemii przedstawił w piątek ZNP.

(JK, GN)

Fot: screen

Pocztówka z wakacji Czarnka. Szef MEiN nabiera sił by przykręcić śrubę nauczycielom?

Czarnek o działaniach MEiN w ramach tzw. Narodowego Programu Wsparcia Uczniów po Pandemii

Premier apeluje do przeciwników szczepień o zaprzestanie kampanii fake newsów i agresji. “Jesteśmy gotowi na czwartą falę”