MEiN policzy komputery w szkołach. Przygotowało specjalną ankietę

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca szkoły ponadpodstawowe do wypełniania ankiet dotyczących posiadanej infrastruktury informatycznej. Zbieranie informacji potrwa do 25 sierpnia 2023 r.

Zebrane informacje jak napisano „pomogą przygotować program Wirtualne Laboratoria Przyszłości, który zapewni szkołom ponadpodstawowym m.in. dostęp do najnowocześniejszego, profesjonalnego oprogramowania oraz dużych mocy obliczeniowych”.

Ankietę dotyczącą stanu infrastruktury informatycznej w szkołach ponadpodstawowych przygotował Instytut Badań Edukacyjnych. Znalazły się w niej m.in. pytania o rodzaj dostępu do internetu, przepustowość łącza internetowego czy liczbę komputerów.

W badaniu pojawiają się ponadto kwestie związane z zainstalowanymi systemami operacyjnymi i programami naukowo-technicznymi. Eksperci pytają także o doświadczenia pracowników szkoły z pracą w chmurze obliczeniowej.

„Dzięki pozyskanym informacjom zaplanujemy działania, które pozwolą wprowadzić do szkół naukę obsługi oprogramowania naukowo-technicznego oraz udostępniać placówkom komputery o dużej mocy obliczeniowej w chmurze, umożliwiające wydajną i komfortową naukę” – podaje resort.

(GN)

“Laboratoria przyszłości” także dla m.in. harcerzy

Laptop trafi do ucznia, a szkoła zostanie skontrolowana

Ankieta ZNP: Koordynatorzy działań cyfrowych w szkołach

Zdecydowana większość nauczycieli poniosła koszty związane z nauczaniem online. Wyniki ankiety ZNP