MEN: Z możliwości otwarcia skorzystało dotąd 4800 z 22 tysięcy przedszkoli

„Z danych przekazanych we wtorek przez kuratorów oświaty, z możliwości otwarcia przedszkoli skorzystało 4800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego (prawie 34 tys. przedszkolaków)” – poinformował na Facebooku Maciej Kopeć, wiceminister edukacji.

We wtorek odbyła się wideokonferencja kierownictwa MEN z kuratorami oświaty. Dotyczyła m.in. przygotowań do przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych oraz kolejnych etapów odmrażania życia gospodarczego i społecznego, w tym systemu edukacji. Jej tematem było też otwarcie przedszkoli.

Wideokonferencja z kuratorami oświatyWczoraj odbyła się wideokonferencja kierownictwa MEN z kuratorami oświaty. Jej…

Opublikowany przez Maciej Kopeć Wtorek, 12 maja 2020

 

Z danych MEN wynika, że w całym kraju jest ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Chodzi do nich 1,41 mln dzieci. Kuratorzy poinformowali o otwarciu 4800 placówek i objęciu opieką 34 tysięcy przedszkolaków.  Wciąż zamkniętych pozostaje więc ponad 17 tysięcy przedszkoli.

6 maja, czyli w pierwszym dniu uruchomienia opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych otwarto ponad 1 tys. 600 placówek, przeważnie w małych miejscowościach. Opiekę znalazło w nich prawie 11 tys. dzieci.

 

Kopeć wziął też we wtorek udział w senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu podczas której przedstawił informację na temat egzaminów. „Wytyczne dot. przeprowadzenia egzaminów są w ostatniej fazie uzyskania akceptacji i zostaną wkrótce przedstawione. Rozważamy powrót do praktyk dla uczniów czy słuchaczy szkół policealnych i otwarcia części zajęć praktycznych” – poinformował.

(JK, GN)

Fot: MEN/Twitter

Dyrektor przedszkola: mam nadzieję, że nie będziemy uczestnikami eksperymentu

MEN: W środę samorządy otworzyły 1,6 tys. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Sonda Głosu. Jaka decyzja w sprawie przedszkoli? Lublin: pracują tylko niektóre placówki