Minister Schreiber: Dziś nowe decyzje ws. szkół. „Rozmawiamy o tym, aby część uczniów została w domach”

W czwartek zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który podejmie decyzje w sprawie funkcjonowania szkół – zapowiedział w radiu Zet szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.- Rozmawiamy o tym, aby część uczniów została w domach. Na bieżąco analizujemy sytuację – dodał.

– To bardzo poważna decyzja, która niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje, dlatego nie powinna być podejmowana pod wpływem nacisków kogokolwiek. Na tę chwilę w czterech krajach UE zdecydowano się na taki ruch. W żadnym nie ograniczono tego w całości (pracy szkół – przyp. red) – podkreślił Schreiber.

Schreiber odniósł się także do swojej wypowiedzi, w której pytany był o nauczycieli, którzy zmarli z powodu COVID-19. Powiedział, że „pedagodzy giną również w wypadkach samochodowych”. – Nigdy nie było moją intencją, żeby kogokolwiek obrazić. Nie ma nic obraźliwego w tym stwierdzeniu – stwierdził. – Taką samą tragedią jest to, czy z powodu pandemii umiera nauczyciel, lekarz, urzędnik, farmaceuta, taką samą tragedią dla najbliższych jest to, czy ta osoba umiera w wyniku pandemii czy na drodze- ocenił.

O godz. 11.30 w czwartek spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Po zakończeniu obrad między godz. 13 a 15 odbędzie się konferencja z udziałem premiera oraz ministra zdrowia, na której przedstawią oni dalsze działania w związku z rozwojem pandemii.

(JK, GN)

Fot: Krystian Maj/KPRM

Koronawirus. Premier miał ogłosić nową strategię dla szkół, ale żadnej strategii nie ma

Premier: „Dotychczasowa strategia wobec szkół zdaje egzamin”. Nauczyciele: „Za chwilę nie będzie kogo i komu uczyć”

Nauczyciele umierają z powodu koronawirusa. Minister bagatelizuje ich śmierć