Minister Wieczorek gościł na prezydium RSZWiN ZNP. W środę o godz. 17 kolejna debata organizowana przez Radę

Minister Dariusz Wieczorek uczestniczył we wtorek posiedzeniu Prezydium Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP. Rozmawiano m.in. o finansowaniu szkolnictwa wyższego i nauki, zmianach ustawowych oraz roli organizacji zakładowych RSzWiN ZNP w uczelniach i instytutach badawczych. Dzisiaj o godzinie 17 w Katowicach odbędzie się kolejna debata środowiskowa organizowana przez Radę. Będzie poświęcona pracownikom wsparcia na uczelniach.

Przypomnijmy, że na początku stycznia odbyło się spotkanie Sławomira Broniarza, prezesa ZNP i Janusza Szczerby, prezesa Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP z nowym Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariuszem Wieczorkiem.

– Najważniejszy wniosek po spotkaniu z ministrem Dariuszem Wieczorkiem jest taki, że pan minister zadeklarował współpracę z całym środowiskiem akademickim, w tym ze związkami zawodowymi, a tego od ośmiu lat nie było. Jestem usatysfakcjonowany, bo będziemy mogli wreszcie rozmawiać o wszystkich problemach nurtujących środowisko akademickie i artykułować, jak widzimy zachodzące zmiany, czy jaki model finansowania powinien zostać wprowadzony – komentował w rozmowie z Głosem Janusz Szczerba, prezes RSZWiN ZNP.

Dariusz Wieczorek został wtedy zaproszony na spotkanie w szerszym gronie, z sekretariatem i Prezydium RSZWiN ZNP, do którego doszło w ostatni wtorek.

Minister wziął też w połowie stycznia udział w debacie „Nauka i szkolnictwo wyższe po Czarnku” organizowanej przez RSZWiN ZNP.

Przypomnijmy, że dzisiaj Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP organizuje kolejną  debatę „Nienauczyciele, nienaukowcy – niewidzialni pracownicy szkół wyższych i nauki”. Wydarzenie odbędzie się o godz. 17:00 w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ul. Bankowa 5, sala L. i będzie transmitowane na żywo online.

Debatę w Katowicach poprowadzi Aneta Trojanowska, wiceprezes RSzWiN ZNP.

Wśród prelegentów znajdą się:

>> Aleksandra Bielawska-Pohl, IIiTD PAN Wrocław,

>> Aniela Grajoszek, ŚUM Katowice,

>> Mateusz Przygoda, PWr Wrocław,

>> Michał Tomaszek, UŚ Katowice.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube RSZWiN ZNP:

>> https://youtube.com/live/8eXLCelvTak

i na Facebooku RSZWiN ZNP:

>> https://fb.me/e/6gqB9uBez

(GN)

Fot: MNiSZW

Janusz Szczerba, prezes RSZWiN ZNP: Minister deklaruje współpracę, tego od ośmiu lat nie było

Minister nauki Dariusz Wieczorek przedstawił na posiedzeniu sejmowej komisji edukacji informację o planach i zamierzeniach swojego resortu

RSZWiN ZNP zorganizowała w środę debatę „Nauka i szkolnictwo wyższe po Czarnku”. Wziął w niej udział m.in. minister Dariusz Wieczorek

Spotkanie ZNP z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Dariuszem Wieczorkiem