Nasz patronat. W czwartek odbędzie się jubileuszowy koncert podsumowujący 25 lat działalności OSPAR w APS

W Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie odbędzie się w czwartek Koncert Jubileuszowy będący podsumowaniem organizacji od 25-ciu lat Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych – OSPAR. To jedna z największych inicjatyw scenicznych o w pełni integracyjnym charakterze, mających na celu budowanie potencjału dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Koncert organizowany jest w Roku Marii Grzegorzewskiej; w ramach obchodów 100-lecia Akademii.

Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji organizowana jest nieprzerwanie od 1996 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (najstarszej Uczelni pedagogicznej w Polsce, obchodzącej w roku 2022 Jubileusz 100-lecia działalności, w ramach Roku Marii Grzegorzewskiej).

Prezentuje osiągnięcia artystyczne osób z niepełnosprawnościami, w tym przede wszystkim dzieci i młodzieży z placówek specjalnych, poprawczych, opiekuńczych, wychowawczych.

Scena OSPAR umożliwia integrację, pozytywną rywalizację na polu artystycznym oraz daje szansę bezpośredniego nagrodzenia wykonawców oraz ich opiekunów za wspólny trud i wkład pracy. Ze względu na swój niepowtarzalny charakter jest największą i najdłużej organizowaną tego typu imprezą w Polsce.

OSPAR zainicjował niegdyś student, a obecnie pracownik uczelni dr Mieczysław Sędzicki i trwa przy nim niezmiennie od 25 lat, jako dyrektor Sceny OSPAR.

Głos Nauczycielski jest jednym z patronów medialnych Koncertu Jubileuszowego OSPAR. Serdecznie gratulujemy organizatorom OSPAR Jubileuszu 25-lecia i życzymy kolejnych tak udanych i pięknych edycji Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji!

(GN)

Fot: ASP

Za nami obchody 100-lecia APS im. Marii Grzegorzewskiej. Siostra Chmielewska doktorem honoris causa

Ćwierć wieku OSPAR. Motto tych prezentacji „Jesteśmy tacy sami, potrafimy wiele” mówi wszystko