Nasz patronat. We wtorek ruszyła X edycja programu edukacyjnego UODO dla szkół „Twoje dane – Twoja sprawa”

Konferencja z cyklu #RODO w edukacji, która odbywa się 1 października 2019 r. w Rojowie (woj. wielkopolskie), rozpoczyna realizację X edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół „Twoje dane – Twoja sprawa”. Następnie 2 i 3 października w Senacie RP szkolni koordynatorzy programu spotkają się z ekspertami UODO.

Na uczestników rozpoczynającej się jubileuszowej edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” czeka kilka nowości.

UODO: Na początku października rusza X edycja programu edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa”

Po raz pierwszy konferencja inaugurująca program nastąpi poza Warszawą. Spotkanie, które ma służyć przybliżeniu nauczycielom i uczniom celu oraz zasad realizacji tego programu, odbywa się 1 października 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rojowie (woj. wielkopolskie).

Eksperci omówią wybrane, problemowe zagadnienia z zakresu przetwarzania danych osobowych uczniów przez szkołę. Uczestnicy spotkania poznają także rolę i zadania organu nadzorczego w zakresie edukacji.

Ważnym elementem realizacji każdej edycji programu są inicjatywy edukacyjne przygotowane przez szkoły, które w ten sposób promują ideę ochrony prywatności wśród uczniów i nauczycieli. W trakcie spotkania w Rojowie zaprezentują się trzy szkoły z Wielkopolski: Szkoła Podstawowa ze Świbna, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich z Nowych Skalmierzyc oraz XXXI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca 56’ z Poznania.

„Twoje dane – Twoja sprawa”. Trwa rekrutacja do jubileuszowej, X edycji programu edukacyjnego UODO

Z kolei 2 i 3 października br. w Senacie RP odbędzie się kolejne, kluczowe wydarzenie związane z programem – szkolenie dla koordynatorów ze szkół i placówek oświatowych, które zgłosiły uczestnictwo w programie w tym roku szkolnym.

Statystycznie rocznie program realizuje ok. 3 000 nauczycieli oraz 40 000 uczniów. Do tej pory chęć uczestnictwa w rozpoczynającej się edycji programu zgłosiło już ok. 300 szkół i placówek oświatowych z całego kraju. Jednak w przeciwieństwie do lat poprzednich, w dalszym ciągu, kolejne placówki mogą zgłaszać się, bowiem nabór jest prowadzony również w trakcie roku szkolnego. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są pod linkiem: https://uodo.gov.pl/pl/434/1153

(JK, GN)

Fot: UODO