Nasz patronat. Wystartowało Digital Youth Forum 2022. Transmisja live w sieci

Digital Youth Forum poświęcone jest edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Impreza skierowana jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych.

Wydarzenie odbywa się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz online. Transmisja wydarzenia jest prowadzona na stronie digitalyouth.pl. 

Wydarzenie prowadzą Justyna Suchecka, dziennikarka TVN24 specjalizująca się w tematyce edukacyjnej, oraz Maciej Kępka, koordynator Digital Youth Forum z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Forum organizowane jest od 6 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży oraz nauczycieli. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet uczniowie będą mieli możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy. W 2021 roku DYF oglądało zdalnie ponad 14 000 uczniów.

Program DYF, oprócz wystąpień, zakłada przerwy na krótkie dyskusje na forum klasy, udział w konkursach online (przy wykorzystaniu własnych smartfonów) oraz wypoczynek i posiłek.

W szkołach dla uczniów niesłyszących lub niedosłyszących nauczyciele uruchamiają wersję transmisji z tłumaczeniem PJM. W pozostałych szkołach nauczyciele uruchamiają wersję bez tłumaczenia.

Uczniowie ukraińscy w szkołach w Polsce mają  możliwość uruchomienia na telefonie wersji transmisji z symultanicznym tłumaczeniem na ukraiński i słuchania jej w klasie przez słuchawki.

W DYF 2022 wezmą udział również szkoły w Ukrainie. Nauczyciele skorzystają w nich z wersji transmisji z tłumaczeniem na j. ukraiński.

(GN)

Digital Youth Forum – już 3 czerwca w CNK i w sieci. Justyna Suchecka: Takie małe szkolne święto

Nasz patronat. Jak bezpiecznie korzystać z internetu? 3 czerwca kolejna edycja Digital Youth Forum