Nauczyciele ze Środy Wielkopolskiej pomogli rolnikowi zbierać truskawki. W czynie społecznym

Nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wielkopolskiej pomogli jednemu z plantatorów truskawek w zbiorach. „Nauczyciel to jednak zdolna bestia o wielu twarzach. Można? Można!” – napisali na swoim Facebookowym fanpejdżu.

Jak napisali nauczyciele na FB w ramach prac społecznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pomagali plantatorowi truskawek z powiatu średzkiego. W ten sposób „czynnie” odpoczywali po całotygodniowej zdalnej pracy z uczniami.

Nauczyciele Hipolita w ostatni weekend czynnie odpoczywali od ciężkiej pracy zdalnej z uczniami🙂 W ramach prac…

Opublikowany przez Hipolit CKZiU Środa Wielkopolska Czwartek, 4 czerwca 2020

 

W rozmowie z „Super Expresem” jedna z nauczycielek wyjaśniła, że wszyscy nauczyciele, którzy wzięli udział w inicjatywie, nie wzięli zapłaty za swoją pomoc. Chcieli między innymi dać dobry przykład swoim uczniom.

– Zrobiliśmy to w czynie społecznym. Jesteśmy za sobą bardzo stęsknieni, więc dużo było rozmów i najchętniej zostalibyśmy na tym polu dłużej – powiedziała „SE” Monika Pawlicka – Mądry.

(JK, GN)

Fot: „Hipolit”/Facebook

Po słowach ministra Ardanowskiego Facebooka zalała fala „truskawkowych” memów. Śmieją się z nich także nauczyciele

Minister Ardanowski przeprosił nauczycieli za to, że wysłał ich na truskawki. Ale nie poczuwa się do winy i atakuje prezesa ZNP

Sławomir Broniarz odpowiada na list ministra rolnictwa: „Tak obfitej korespondencji z ZNP nie prowadzi nawet ministerstwo edukacji”