Po słowach ministra Ardanowskiego Facebooka zalała fala „truskawkowych” memów. Śmieją się z nich także nauczyciele

To polscy rolnicy odpowiadają za bezpieczeństwo żywnościowe kraju – mówił w weekend z okazji Święta Ludowego minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i kolejny raz nawiązał do swojej głośnej wypowiedzi o nauczycielach. – Nie rozumiem opinii i uszczypliwości pod adresem rolników, bagatelizowania ich pracy, a takie przypadki są – żalił się minister odwracając kota ogonem.

Tymczasem po tym jak Ardanowski wysłał nauczycieli na truskawki Ci pokazują w sieci, że mają do siebie dystans. Świadczą o tym setki memów i żartobliwych wpisów, które pojawiły się w sieci, także na nauczycielskich tablicach na Facebooku. Oto niektóre z nich:

Plantatorzy truskawek podjęli eksperyment i zatrudnili do zbierania owoców nauczycieli. Oto efekty:1. Okazało się,…

Opublikowany przez Marzenę Skrzypek Piątek, 29 maja 2020

Czarny humor

Opublikowany przez Marka Michalaka Środa, 27 maja 2020

Nauczyciel z centralnej Polski.Sami swoi, reż. Sylwester Chęciński.

Opublikowany przez Sekcja Gimnastyczna Środa, 27 maja 2020

 

Więcej „nauczycielskich” memów można znaleźć na stronie Dziennika Zachodniego tutaj  oraz na stronie MEN- Memy Nauczycielsko-Edukacyjne tutaj.

Przypomnijmy, że burza wokół Ardanowskiego wybuchła kiedy ten wystąpił z apelem do „Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzieży lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników”.

Minister wytłumaczył, że w tym roku zabraknie pracowników sezonowych do zbioru plonów. A to właśnie m.in. dzięki ich pracy „nauczyciele mieli co zjeść”. Za swoje słowa przeprosił, ale najwyraźniej z bólem serca.

(JK, GN)

Minister Ardanowski przeprosił nauczycieli za to, że wysłał ich na truskawki. Ale nie poczuwa się do winy i atakuje prezesa ZNP

Sławomir Broniarz odpowiada na list ministra rolnictwa: „Tak obfitej korespondencji z ZNP nie prowadzi nawet ministerstwo edukacji”

Premier wyraził ubolewanie z powodu wypowiedzi Ardanowskiego