Nie wszyscy uczniowie dostaną laptop we wrześniu

Część uczniów otrzyma laptopy dopiero w październiku – poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek. Zgodnie z prawem, laptopy zakupione w ramach rządowego programu powinny trafić do czwartoklasistów najpóźniej do 30 września br.

Zgodnie z podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę w połowie lipca br. ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, uczniowie klas IV szkół podstawowych mają otrzymać laptopy, a nauczyciele – bony na zakup laptopa (w wysokości 2500 zł).

Prezydent podpisał ustawę o laptopach dla uczniów i bonach na laptopy dla części nauczycieli

Na zakup 394 346 laptopów dla czwartoklasistów państwo przeznaczy w tym roku ponad miliard zł. Komputer otrzymają wszyscy uczniowie klas czwartych szkół publicznych i niepublicznych w Polsce.

Minister cyfryzacji powinien przekazać organom prowadzącym szkoły laptopy w terminie „umożliwiającym ich przekazanie uczniom klasy objętej wsparciem do dnia 30 września” roku, w którym trafili oni do czwartej klasy.

Laptop trafi do ucznia, a szkoła zostanie skontrolowana

Jak się okazuje, nie wszyscy uczniowie otrzymają urządzenia w ustawowym terminie.

– Wszyscy uczniowie otrzymają laptopy tej jesieni. Przytłaczająca większość otrzyma laptopy w tym miesiącu. Jakaś część, z uwagi na postępowania przetargowe, otrzyma laptopy w przyszłym miesiącu – ogłosił dziś minister edukacji.

Ministerstwo edukacji i Ministerstwo Cyfryzacji do dziś nie poinformowały, kiedy do nauczycieli trafią bony na laptopy. MC nie opublikowało jeszcze nawet projektu rozporządzenia zawierającego harmonogram dystrybucji bonów.

Cieszyński: Bon na laptop w pierwszej kolejności dla nauczycieli z klas 4-8

(PS, GN)