Ogólnopolski Strajk Kobiet do MEN: „Jesteśmy z uczennicami i uczniami. Jesteśmy z nauczycielkami i nauczycielami”

„Nasza odpowiedź na komunikat MEN… Uczennico, uczniu, nauczycielko, nauczycielu nie jesteście same i sami! Wspieramy was: poradą i pomocą prawną. Jesteśmy w tym razem!” – czytamy na Facebooku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

To jego reakcja na komunikat MEN, w którym rzeczniczka resortu Anna Ostrowska groziła nauczycielom konsekwencjami, jeśli “namawiali uczniów do udziału w protestach”.

“Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, m.in. powodując zagrożenie w czasie epidemii, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem” – postraszyła w komunikacie rzeczniczka prasowa MEN.

Rzeczniczka MEN znów grozi: Jeśli nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach, poniosą tego konsekwencje

Na te groźby zareagował Ogólnopolski Strajk Kobiet. „Uczennico, uczniu, nauczycielko, nauczycielu nie jesteście same i sami! Wspieramy was: poradą i pomocą prawną. Jesteśmy w tym razem!” – napisał na swoim profilu Strajk Kobiet i opublikował m.in. grafikę z przekazem na czarnym tle: „Czarnek, Ty… Jesteśmy z uczennicami i uczniami. Jesteśmy z nauczycielkami i nauczycielami”.

Swój komunikat: „ Nie damy się zastraszyć” wydał też ZNP. Przypomnijmy, że po wyroku TK ws. aborcji władze Związku wyraziły solidarność z protestującymi kobietami.

„Poruszeni wydarzeniami w naszym kraju, działając zgodnie ze statutowymi celami Związku Nauczycielstwa Polskiego, my, prezesi 16 okręgów ZNP i członkowie Sekretariatu Zarządu Głównego ZNP, pragniemy wyrazić naszą solidarność z protestującymi kobietami” – brzmiał fragment oświadczenia.

(JK, GN)

ZNP: Nie damy się zastraszyć! Związek odpowiada na ostatnie wypowiedzi i wpisy przedstawicieli MEN

Oświadczenie władz ZNP po wyroku TK ws. aborcji. „Pragniemy wyrazić naszą solidarność z protestującymi kobietami”