Pandemia nie zatrzyma WOŚP. Przygotowania do 29 finału idą pełną parą

Przygotowania do 29 finału WOŚP, który odbędzie się w niedzielę 10 stycznia idą na całego. W 2021 roku impreza odbędzie się pod hasłem “Finał z głową”. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy będą przeznaczone na kupno sprzętu medycznego do diagnostyki głowy, laryngologii i otolaryngologii.

1 grudnia 2020 roku uruchomione zostały pierwsze formy wspierania 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wpłacać pieniądze?

Zakończył się także proces rejestracji sztabów WOŚP. 10 stycznia zagra 1360 sztabów w tym za granicą aż 79. Do wspólnego grania zgłosiło się już 38 663 wolontariuszy, a rekrutacja nadal trwa.

W sieci można obejrzeć spot promujący 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30-sekundowy klip według malarskiej koncepcji Jurka Owsiaka współtworzyła tarnogórzanka Iwona Golor-Baszun.

Jak będzie wyglądał finał w warunkach pandemii koronawirusa? Wolontariusze będą kwestować w sposób tradycyjny, na ulicach miast, ale mogą także prowadzić zbiórkę przez internet do eSkarbonek. Sama organizacja finału nie zmienia się i nadal opiera w znacznym stopniu na działaniu sztabów orkiestry.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 29 lat organizuje zbiórki pieniędzy na wsparcie służby zdrowia. Każdego roku zebrane kwoty przeznaczane są na konkretny cel.

Za pieniądze, które zbierze w roku 2021 fundacja Jerzego Owsiaka zostaną kupione zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

W 2020 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała ponad 186 mln zł. Pieniądze były zbierane na zakup urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

(JK, GN)

For: WOŚP/Twitter (tak serduszko WOŚP wygląda po tajsku)

WOŚP: Znamy cel 29 finału, który odbędzie się 10 stycznia 2021 roku

WOŚP podsumowała działania związane z pandemią. Do 360 szpitali trafiła pomoc o wartości prawie 50 mln zł

Zyta Czechowska o WOŚP i nauczycielskiej “puszce”: Wspaniale jest wiedzieć, że jesteśmy dla kogoś ważni