Podejrzenie koronawirusa w Policach. Zamknięta szkoła i internaty

Z powodu podejrzenia obecności koronowirusa zamknięto do odwołania Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach (woj. zachodniopomorskie) wraz z internatami. Uczniowie i nauczyciele zostali objęci kwarantanną.

Z internatu szkoły w Policach na oddział dziecięcy do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie trafiły dwie uczennice. Przyjechały na oddział z wysoką gorączką. Jak podał starosta policki Andrzej Bednarek jedna z uczennic, które trafiły do szpitala, była na feriach we Włoszech. Druga przebywała w Szwajcarii, ale stamtąd jeździła na zakupy do Mediolanu.

Kwarantanna ma obowiązywać do odwołania, a dokładniej do momentu, kiedy specjalistom uda się wykluczyć obecność koronawirusa. Decyzja o wprowadzeniu kwarantanny zapadła wczoraj około godziny 23. Dotyczy ona dwóch Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7. W internatach przebywało łącznie ponad 200 uczniów i wychowawców.

Zarząd powiatu w Policach zdecydował też o odwołaniu zajęć dla uczniów i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych.

Police, 2.03.2020r.KOMUNIKAT nr 1 Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w PolicachW związku z decyzją…

Opublikowany przez Starostwo Powiatowe w Policach Poniedziałek, 2 marca 2020

W związku z zaistniałą sytuacją, uruchomiono specjalny numer kontaktowy dla rodziców: 798 847 862.

To już drugi przypadek w Zachodniopomorskiem, kiedy w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem u jednego z uczniów zamknięta zostaje cała szkoła. Przypomnijmy, że od poniedziałku lekcje nie odbywają się w kołobrzeskiej podstawówce. Do szpitala w Szczecinie trafiła 10-latka, która w ferie była w Indiach i ma objawy, które przypisywane są koronawirusowi. Budynek został zdezynfekowany.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Zagrożenie koronawirusem. Zamknięta szkoła w Kołobrzegu, odwołane rekolekcje

(JK, GN)

Fot: Ministerstwo Zdrowia

Zamknięte szkoły, przełożone egzaminy, lekcje przez internet – tak rząd chce chronić przed koronawirusem