Polscy uczniowie wywalczyli w ub.r. 38 indywidualnych medali światowych olimpiad. Podziękował im premier

Polscy uczniowie wywalczyli w ubiegłym roku 38 indywidualnych medali światowych olimpiad (7 złotych, 22 srebrne, 9 brązowych). Na specjalnej gali olimpijczykom dziękował premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek po raz drugi odbyła się Gala Medalistów Olimpiad Międzynarodowych za rok szkolny 2020/2021 z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Jej celem było uhonorowanie uczestników olimpiad oraz ich opiekunów – nauczycieli, mentorów oraz przedstawicieli komitetów olimpiad ogólnopolskich, które przygotowują uczniów do zawodów międzynarodowych.

– Każdy człowiek rodzi się z mnóstwem talentów, ale do największych osiągnięć dochodzą ci, którzy potrafią te talenty we właściwy sposób “oszlifować” – powiedział premier zwracając się do laureatów tegorocznych olimpiad. Jak wskazał na szczyt nie wskakuje się jednym skokiem, trzeba było się wspinać po drodze pełnej trudu i wyrzeczeń. – Dziękuję za to, że postanowiliście właśnie w taki sposób swoim życiem pokierować. Nie tylko szlifować talenty, które macie w sobie, ale także ciężko pracować, aby one dały jak najpiękniejszy blask na przyszłość – podsumował.

Gala gromadzi narodzonych medalami uczniów olimpiad międzynarodowych z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych takich jak: astronomia, informatyka, matematyka, biologia, geografia chemia, fizyka, lingwistyka matematyczna oraz z dziedziny nauk społecznych: ekonomii i finansów.

W roku szkolnym 2020/2021 odbyło 9 z zaplanowanych olimpiad międzynarodowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Nasi uczniowie indywidualnie zdobyli łącznie 38 medali (7 złotych, 22 srebrne 9 brązowych). Trzech uczniów otrzymało po dwa medale. – Mając takie talenty, jak Wy, możemy spodziewać się w najbliższych dziesięcioleciach wspaniałych sukcesów – podkreślił Morawiecki.

(JK, GN)

Fot: gov.pl

Sukcesy polskich uczniów i studentów w prestiżowych konkursach. Prototyp minisatelity i aplikacja dla metropolii

Ma tylko 14 lat. Kamil Wroński jest najmłodszym studentem i będzie najmłodszym przedsiębiorcą w Polsce