Ruszył maturalny maraton. Uczniowie od godziny 9 piszą test z języka polskiego

W poniedziałek 8 czerwca od obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęły się matury. Do egzaminu o godz. 9.  przystąpiło w całej Polsce ponad 278 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Przed wejściem do szkół i w salach egzaminacyjnych dostępne były środki do dezynfekcji rąk. W czasie pisania egzaminu maseczka nie była konieczna, ale trzeba ją było założyć przed wejściem do sali i wychodząc z niej.

We wtorek uczniowie przystąpią do matury z matematyki, a w środę z języka angielskiego.W tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie będzie obowiązkowych egzaminów ustnych.  Przeprowadzone zostaną one tylko dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Jak podała CKE, przeprowadzonych będzie tylko 327 egzaminów ustnych.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca. Sesja egzaminów ustnych rozpocznie się 15 czerwca i też potrwa do 29 czerwca.

CKE: Do matury przystąpi 272 tys. tegorocznych absolwentów

Życzenia tegorocznym maturzystom złożył w mediach społecznościowych ZNP.

Także MEN udostępniło w mediach społecznościowych wideo z przesłaniem dla tegorocznych maturzystów.

„Nauczyciele trzymają kciuki za swoich wychowanków i mają nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze” – powiedział szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

Życzenia maturzystom złożyli też m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda.

(JK, GN)

Fot: gov.pl

W poniedziałek 8 czerwca ruszają matury. Przystąpi do nich ponad 272 tys. absolwentów szkół średnich