Rzecznik rządu: Stanowisko ministra Czarnka absolutnie nie jest zagrożone. Realizuje program PiS

Stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka absolutnie nie jest zagrożone. Realizuje on program PiS, czyli decydowania przez rodziców o tym, jak ich dzieci będą wychowywane – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Przypomnijmy, że Koalicja Obywatelska złożyła w Sejmie wniosek o odwołanie szefa MEiN Przemysława Czarnka,

Opozycja chce odwołać Czarnka. M.in. za “indoktrynację światopoglądową i kulturalną dzieci i młodzieży”

Rzecznik rządu pytany był w piątek w TVP Info o zarzuty pod adresem szefa MEiN ze strony polityków KO oraz o to, czy stanowisko Czarnka jest zagrożone.

“Absolutnie nie. Pan minister Czarnek realizuje program Prawa i Sprawiedliwości, czyli decydowania o wychowaniu dzieci w tych kluczowych sprawach przez rodziców. To rodzice mają decydować, w jaki sposób dzieci będą wychowywane. Szkoła nie może stać się miejscem, w którym ideologia będzie ponad edukację, a sprawy dotyczące kwestii ideowych, należy zostawić – zresztą co jest wprost określone w konstytucji – rodzicom” – powiedział rzecznik rządu.

Jak ocenił, “to jest coś, co może się nie podobać niektórym przedstawicielom opozycji, niektórym działaczom lewicowym”. “Ale szkoła musi być wolna od właśnie takich działań, które będą wymuszały pewnego rodzaju wychowanie. To jest domena rodziców i tak powinno pozostać” – zaznaczył.

Wcześniej Czarnka (i zmiany, które przeprowadza w oświacie) chwalił osobiście premier Mateusz Morawiecki.

(JK, PAP)

Premier wspiera zmiany w oświacie. „Minister Czarnek kładzie nacisk na przedmioty, które są w bliskości z gospodarką”

Morawiecki chwali Czarnka: “Odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową”