Premier wspiera zmiany w oświacie. „Minister Czarnek kładzie nacisk na przedmioty, które są w bliskości z gospodarką”

Sądzę, że ogromna większość Polaków dostrzeże wielką wartość zmiany, która w polskim systemie oświaty musi nastąpić – mówił premier Mateusz Morawiecki, pytany o ocenę budzących kontrowersje działań ministra edukacji Przemysława Czarnka.

– Reforma edukacji musi nastąpić, bo do tej pory system oświaty „w dużym stopniu był niedopasowany do realiów współczesnego świata i współczesnego życia” – stwierdził  Mateusz Morawiecki, który promował „Polski ład” na lubelszczyźnie.

W tym kontekście premier wspomniał o „dwóch zasadniczych elementach”. – To z jednej strony dopasowanie wszystkich przedmiotów do wyzwań współczesności – stąd taki ogromny nacisk, który pan minister (Przemysław Czarnek – red.) kładzie na przedmioty, które są w bardzo dużej bliskości z gospodarką – mówił. – Ale to także drugi element, o którym się mówi mniej, a my mówimy więcej – to jest kształtowanie dumy z Polski i naszej miękkiej siły, którą możemy pokazywać światu poprzez ukazywanie polskiej tradycji i historii – dodał.

Czarnek zapowiada w wywiadzie „konserwatywną kontrrewolucję” w edukacji

Pytany przez dziennikarzy o ocenę ostatnich działań Czarnka stwierdził: „Choć dzisiaj ci, którzy przyzwyczajeni są do tego, by było tak, jak było, by nic się nie zmieniało, narzekają, ja jednak sądzę, że ogromna większość Polaków – rodzice i dzieci – dostrzegą wielką wartość zmiany, która w polskim systemie oświaty musi nastąpić”.

Przypomnijmy, że opozycja przygotowuje wniosek o odwołanie Czarnka z funkcji ministra.

(JK, GN)

Morawiecki chwali Czarnka: “Odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową”

“Nie chcemy partyjnej szkoły!” Wspólny głos samorządowców, uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli