Senator PiS: Wysłanie dzieci do szkół nie było dobrym rozwiązaniem

Błędy trzeba wytykać, a z błędnych decyzji trzeba się wycofywać – mówił w “Jeden na jeden” w TVN24 senator PiS Stanisław Karczewski. Do błędów zaliczył decyzję o powrocie uczniów do szkół.

–  Na pewno popełniliśmy błędy. Natomiast jest bardzo źle, jak mówimy tylko o błędach. Owszem, trzeba mówić, trzeba je wytykać, trzeba się wycofywać z błędnych decyzji, nie podejmować decyzji, które były błędne. Mogę nawet wymienić, z którymi decyzjami się nie zgadzałem. Na pewno rozpoczęcie roku szkolnego i wysłanie dzieci do szkół gremialnie nie było dobrym rozwiązaniem. To wiemy, w tej chwili tego błędu nie można powtórzyć” – zaznaczył były marszałek Senatu.

Na pytanie o Polaków wracających z Wielkiej Brytanii przed świętami Bożego Narodzenia i wspomnienie o ekspertach, którzy ocenili, że ich przyjazd mógł spowodować rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwej, brytyjskiej mutacji koronawirusa, Karczewski odpowiedział, że “może” tak być.

– Ci, którzy przyjeżdżali, powinni być na kwarantannie, powinni się nie spotykać, powinni unikać kontaktów – powiedział. Sugerował, że przetestowanie tych wszystkich osób również mogłoby być krytykowane.

Źródło: TVN24.pl

(JK, GN)

Rząd zamyka żłobki i przedszkola

Minister Czarnek: “Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli dzieci wrócą do szkół 12 kwietnia. Prof. Horban: „Jesteśmy bliscy zamknięcia Polski”

Maruderzy i „ci którzy doskonale wiedzą, co trzeba robić i jak trzeba robić”. Tak widzi nauczycieli były marszałek Senatu