Sukcesy licealistów z II LO im. Stefana Batorego w Warszawie w Międzynarodowym Konkursie Historycznym

Licealiści z warszawskiego LO im. Stefana Batorego zostali mistrzami Europy w Zespołowym Międzynarodowym Konkursie Historycznym pokonując w finale londyńskie Eton College. W konkursie indywidualnym, pierwszoklasistka Bianca Wilkowicz została Mistrzynią Europy w swojej kategorii wiekowej (Junior Varsity) zdobywając największą liczbę punków we wszystkich kategoriach wiekowych. Gratulujemy!

Licealiści z Batorego 1-2 czerwca reprezentowali Polskę w Historycznych Mistrzostwach Europy (i Bliskiego Wschodu) organizowanych przez International Academic Competitions. W konkursie brały udział 44 zespoły z 13 krajów, w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie kwalifikację uzyskali w marcu na zawodach w Polsce.

W sobotnim konkursie indywidualnym debiutantka, Bianca Wilkowicz, pierwszoklasistka z klasy humanistycznej została Mistrzynią Europy w kategorii Junior Varsity, zdobywając najwięcej punktów ze wszystkich zawodników (we wszystkich kategoriach wiekowych).

W niedzielę doświadczona drużyna Batory A (w ubiegłym roku zdobyli 3 miejsce na Mistrzostwach w Barcelonie) wygrała 4 z 5 rozgrywek. Z dużą przewagą wygrała ćwierćfinały (350 do 80 punktów), przemknęła przez półfinały (oba z zespołami z Ecole Jeanne Manuel z Francji)… by w finałach spotkać się z brytyjskim Eton.

Zwycięska drużyna w składzie: Mikołaj Marczewski (klasa 3IBb), Zuzanna Bogucka (klasa 2IBa), Wiktor Chojnicki (klasa 2 IBb), Kajetan Łuszczyk (klasa 2 IBb) oraz Bianca Wilkowicz (klasa 1E) przygotowywała się do konkursu cały rok pod kierunkiem nauczycielki historii Marzeny Leśniewskiej.

II LO od lat odnosi sukcesy w Mistrzostwach Europy w International Academic Competitions. W 2017 w Rzymie zostali Mistrzami Europy, rok później w Pradze zdobyli srebro, w ubiegłym roku w Barcelonie zajęli trzecie miejsce, by teraz znów triumfować.