Licealista z Polski zwycięzcą XXX Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej

Adam Gąsienica-Samek z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie już drugi raz z rzędu został zwycięzcą Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej. Jako jedyny rozwiązał wszystkie zadania przygotowane przez organizatorów, otrzymując za każde maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy!

W zawodach w Wilnie uczestniczyły reprezentacje dwunastu krajów. Dziesięć z nich: Dania, Estonia, Finlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska i Szwecja to regularni uczestnicy. Gruzja i Ukraina przystąpiły do Olimpiady gościnnie.

Gospodarzem tegorocznej olimpiady była Litwa. Polskę pod opieką Bartosza Kostki oraz Tomasza Nowaka reprezentowali w Wilnie licealiści:

Jak podaje MEN w zawodach przyznano 6 złotych medali, 12 srebrnych medali i 18 brązowych medali. Oprócz Adama Gąsienicy-Samka, złotymi medalistami zostali Stanisław Lada (5 miejsce) i Tomasz Pływacz (6 miejsce). Paulina Żeleźnik, Jan Myszka i Marcin Rymkiewicz zdobyli srebrne medale, zajmując odpowiednio miejsca 10, 11 i 18.

Więcej informacji tutaj

(GN)

Fot: MEN

Wyłoniono laureatów ogólnopolskich olimpiad m.in. z fizyki, matematyki, informatyki, chemii i historii

Marek Marcin Konieczny, siódmoklasista z Chorzowa zwycięzcą Olimpiady Matematycznej Juniorów

Reprezentanci UW zdobyli złoty medal w I Akademickich Mistrzostwach Europy w Programowaniu Zespołowym (EUC 2024)