Sukcesy polskich uczniów na olimpiadzie matematycznej w Oslo oraz olimpiadzie geograficznej w Kownie

Polscy uczniowie wywalczyli cztery srebrne i dwa brązowe medale na 63 Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, która odbywała się w Oslo (Norwegia). Polska reprezentacja w kategorii drużynowej zajęła 12 lokatę na świecie i czwartą w Europie. Także sześć medali (trzy złote, srebrny i dwa brązowe), a także zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej to z kolei osiągnięcia naszych uczniów na VIII Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej (Baltic iGeo). Gratulujemy!

Jak podała inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole” na IMO 2022 w Oslo aż czterem polskim matematykom zabrakło jednego punktu do wyższej strefy medalowej.

Polskę reprezentowali: Korneliusz Obarski – prywatne LO Królowej Jadwigi w Lublinie i Mateusz Gabzdyl – V LO w Bielsku-Białej (obu tylko jeden punkt dzielił od złotych medali); Kosma Kasprzak – V LO im. Witkowskiego w Krakowie i Marek Zbysiński – uczeń klasy trzeciej XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, Antoni Buraczewski, uczeń klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, i  Mateusz Rajs – V LO im. Witkowskiego w Krakowie.

Zupełnie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Chin. Za Chinami znalazły się Korea, USA i Wietnam. Na czwartym miejscu najwyżej sklasyfikowany kraj europejski – Rumunia. Więcej informacji o olimpiadzie tutaj oraz tutaj.

Z kolei na VIII Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej (Baltic iGeo) które odbyło się w Kownie, wzięły udział reprezentacje z Estonii, Litwy, Łotwy oraz Polski. Zawody to jeden z etapów przygotowań do Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej (iGeo).

Złote medale zdobyli:  Piotr Zatwarnicki (Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu) – I miejsce, Mateusz Tomiczka (II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku) – II miejsce, Radosław Beta (XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie) – III miejsce.  Srebro to osiągnięcie Anny Zientek (VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Z brązowych medali cieszyli się:  Łukasz Baran (Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej), Filip Szczęk (VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie).

Jak podaje MEiN polscy uczniowie zajęli także I miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a także I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Za podium znaleźli się Jakub Pańczak (III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie) i Adam Grzyb (III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni).

Więcej na stronie MEiN tutaj

(GN)

Fot: IMO 2022

Sukcesy polskich uczniów i studentów w prestiżowych konkursach. Prototyp minisatelity i aplikacja dla metropolii

Polscy uczniowie to światowa elita