Szef MEN: Jeszcze w piątek wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów

„Dzisiaj opublikujemy wytyczne mówiące o tym, w jaki sposób zorganizować egzamin maturalny, egzamin ósmoklasisty, a także egzaminy zawodowe” – zapowiedział w piątek (15 maja) szef MEN Dariusz Piontkowski w radiu Wnet. Poinformował, że w trakcie egzaminu nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Minister dodał,, że Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje wytyczne dotyczące przeprowadzenia egzaminów. Mają one zostaną opublikowane w piątek po południu. Wyjaśnił, że będą m.in. regulowały kwestie ustawienia ławek, czy dystansu społecznego. Zaznaczył jednocześnie, że zakrywanie nosa i ust nie będzie obowiązkowe w trakcie egzaminu.

Minister edukacji przekazał także, iż w czwartek podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym ograniczenie funkcjonowania szkół będzie obowiązywało do 7 czerwca. Dzień wcześniej premier Mateusz Morawiecki i szef MEN zapowiedzieli przywrócenie od 25 maja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-3  szkół podstawowych.

– Myślę, że za kilka dni, najpóźniej na przełomie maja i czerwca pan premier poinformuje, jaka będzie ostateczna decyzja. Chcielibyśmy, żeby choć na chwilę dzieci i młodzież mogli wrócić do szkoły. Czy będzie taka możliwość? Zobaczymy za jakiś czas” – powiedział Piontkowski.

Cały wywiad z ministrem Piontkowskim można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Szkoły będą zamknięte nie do 26, ale do 7 czerwca. MEN prostuje słowa wiceministra

Minister Piontkowski: Zagrożenie podczas matur mniejsze niż podczas zakupów

Zalecenia GIS dla szkół, do których trafią najmłodsze dzieci