Szef Rady Dzieci i Młodzieży RP przy MEiN na dywaniku u ministra Czarnka. „Nie chciał mnie słuchać” (aktualizacja)

Minister miał przed sobą artykuł, w którym były opisane moje wypowiedzi i cytował je jedna po drugiej, oczekując wyjaśnień – tak piątkowe spotkanie z szefem MEiN Przemysławem Czarnkiem  relacjonuje w mediach Jakub Lewandowski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP.

Przypomnijmy, że 1 września Jakub Lewandowski pod siedzibą MEiN powiedział, że pod rządami ministra Czarnka szkoła stała się „szczujnią na indywidualizm i różnorodność”. Następnie powtórzył wiele krytycznych uwag w mediach społecznościowych. Rada wystąpiła z wnioskiem o jego odwołanie, a minister wezwał  Lewandowskiego do swojego gabinetu.

– Miałem w życiu wiele rozmów, średnich i złych, ale ta była najgorsza, jaka mnie spotkała. To było jak wezwanie na dywanik do dyrektora, tyle że tym razem dyrektorem był minister, który nie chciał usłyszeć, co mam do powiedzenia – mówił Onetowi po spotkaniu z Czarnkiem Lewandowski.

Chłopak relacjonuje, że minister spóźnił się 20 minut i nie liczył się kompletnie z tym, co chłopak miał do powiedzenia.- Chciał usłyszeć jedynie, dlaczego powiedziałem, to, co padło w mediach i żądał wyjaśnień– opowiadał.

Lewandowski mówi także, że minister Czarnek pokazał mu wniosek członków Rady o jego odwołanie z funkcji przewodniczącego. – Pod wnioskiem była druga kartka, sądzę, że to było moje odwołanie. – Pan minister powiedział, że jeszcze się nie zdecydował podpisać, ale może to zrobi – oznajmił w rozmowie z Onetem. – Na razie jestem przewodniczącym – wyjaśnił.

Wcześniej chłopak wsparł w mediach społecznościowych akcję społeczną Wolna Szkoła. Do swojego tweeta dodał spot „Lekcja nr 1: Najpierw dzieci, potem kariera”, który przedstawia słowa Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki wypowiedziane przez 12-letniego chłopca. Według twórców kampanii, to ostrzeżenie dla rodziców przed zmianami w edukacji, które planuje rząd. Sama rada odcięła się od tego patronatu.

Po spotkaniu Czarnka z Lewandowskim pojawił się komunikat MEiN. „W trakcie spotkania pan Jakub Lewandowski nie przedstawił żadnych merytorycznych racji uzasadniających jego radykalne, zaangażowane politycznie wypowiedzi z ostatnich dni” – czytamy.

„Warto podkreślić, że wzmacnianie inicjatyw społecznych dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów Ministra Edukacji i Nauki, czego potwierdzeniem są liczne aktywności ministra skierowane na troskę o jak najlepszy dialog z młodym pokoleniem” – wskazano.

(JK, GN)

For: Twitter

Przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP przy MEiN skrytykował wizję szkoły Czarnka. Jest już wniosek o jego odwołanie

“Wolna szkoła! Nie partyjna!” – apel o wstrzymanie prac nad “lex Czarnek”