Trwa zbiórka podpisów pod petycjami Wolnej Szkoły i Mirosława Kozika ws. odrzucenia lex Czarnek 2.0

W czwartek Sejm przeprowadzi drugie czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy – prawo oświatowe (tzw. lex Czarnek 2.0). W sieci trwa zbiórka podpisów pod petycjami do parlamentarzystów oraz prezydenta Andrzeja Dudy ws. odrzucenia projektu MEiN-PiS.

Pod petycją Wolnej Szkoły do posłanek i posłów o odrzucenie projektu w całości zebrano do czwartkowego popołudnia 5344 podpisy, a pod petycją Mirosława Kozika, nauczyciela z Pszczyny i przewodniczącego Śląskiego Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela ZNP do prezydenta Dudy o zawetowanie ustawy – 1588 podpisów.

„Duch tej ustawy to brak zaufania do rodziców, nauczycieli, dyrektorów, samorządów i uczniów. Duch tej ustawy ujawnia dążenie do centralizacji decyzji w edukacji i poddawania jej nieustannej kontroli” – podkreśla m.in. w petycji Wolna Szkoła.

„Mamy prawo żądać swobody wyboru formy kształcenia naszych dzieci. Mamy prawo żądać szerokiego dostępu do oferty organizacji społecznych. Mamy prawo razem z nauczycielami współdecydować o tym, jakie oferty organizacji nas interesują, bo są pożyteczne dla naszych dzieci. Mamy prawo oczekiwać, że szkoła będzie mogła zaprosić stowarzyszenia, które zapewnią naszym dzieciom edukację, jakiej brak w programie obowiązkowych zajęć: obywatelską, klimatyczną, lokalną i regionalną; cyfrową, informacyjną czy medialną” – apeluje Wolna Szkoła.

Petycja Wolnej Szkoły znajduje się tutaj

„Możemy po raz kolejny przeciwstawić się Czarnkowi – a raczej „Lex Czarnek 2.0″. Ustawie która ogranicza możliwości uczniów, nauczycieli, Rad Rodziców, organizacji pozarządowych i wszystkich tych poza urzędnikiem szytym na miarę Kurator Nowak. Będąc kilka dni temu na spotkaniu z Czarnkiem przekonałem się, że nie dialog i potrzeby szkoły są ważne, ale indoktrynacja i kierunek segmentu gawiedzi – zalany w kolbie partyjnej homofobii. Podpisz petycję ponieważ: >>Edukacja jest najważniejsza<< !!!” – wzywa z kolei Mirosław Kozik na Facebooku.

Petycja Kozika znajduje się tutaj

(JK, GN)

Mirosław Kozik przygotował kolejną petycję do prezydenta. Tym razem ws. lex Czarnek 2.0. „Doszczętnie sparaliżuje polską szkołę”

„Nie ma zgody na Lex Czarnek 2.0!” Organizacje społeczne apelują o odrzucenie zmian w prawie oświatowym (petycja)

List otwarty Nauczycieli Roku ws. Lex Czarnek 2.0. „Wyrażamy ogromne zaniepokojenie tym projektem nowelizacji”