Trwają próbne matury 2021. W piątek uczniowie mierzą się m.in. z językiem angielskim

Piątek to trzeci dzień tegorocznych próbnych matur. Uczniowie mierzą się m.in. z językiem angielskim na poziomie podstawowym. Matury próbne nie są obowiązkowe, a nauczyciele nie powinni wystawiać za nie ocen. Szkoły mogą przeprowadzać próbne egzaminy zdalnie lub stacjonarnie – z zachowaniem zasad sanitarnych.

W piątek 5 marca uczniowie piszą egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a po południu z historii sztuki oraz z języka kaszubskiego. CKE opublikowała już arkusze zadań. Można je znaleźć poniżej. 

Próbne matury organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną ruszyły w środę. Obejmą wszystkie przedmioty maturalne i potrwają do 16 marca. Udział szkół w próbnych maturach jest dobrowolny. 

Jak informowała CKE, chęć udziału zgłosiło 5040 szkół ponadpodstawowych. Uczniowie klas maturalnych w środę napisali próbne egzaminy z języka polskiego  na poziomie podstawowym, z języka łacińskiego i kultury antycznej na poziomie rozszerzonym oraz z języków ukraińskiego, białoruskiego i litewskiego na poziomie podstawowym. W czwartek zmierzyli się z matematyką na poziomie podstawowym, historią muzyki i filozofią.

(JK, GN)

Co druga szkoła przeprowadziła próbną maturę

“Pan Tadeusz”, Żeromski i Leśmian. Wystartowały próbne matury 2021

Na próbnej maturze 2021 egzamin z matematyki. Zdający mają m.in policzyć cenę maseczek przed podwyżką