Uczniowie z kolejnych pięciu województw rozpoczynają w poniedziałek ferie. Do szkół wrócili n.in. uczniowie na Mazowszu

W poniedziałek 29 stycznia zimowy wypoczynek rozpoczynają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Przerwa od zajęć edukacyjnych potrwa dla nich do 11 lutego.

Dla jednych ferie zimowe zaczynają się, dla innych kończą. Uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego 29 stycznia wracają do szkół. Jeszcze przez tydzień wolne od zajęć dydaktycznych mają uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z kolei na zimowy wypoczynek uda się: 246 984 uczniów z województwa lubelskiego, 288 311 z województwa łódzkiego, 258 441 z województwa podkarpackiego, 320 187 z województwa pomorskiego oraz 539 906 z województwa śląskiego.

Do tej pory w bazie wypoczynku prowadzonej przez MEN znajduje się ponad  8 tys. zgłoszeń od organizatorów, które obejmują ponad 298 tys. uczestników.

>>  ponad 141 tys. dzieci wyjechało na zorganizowane ferie;

>> ponad 145 tys. uczniów przebywa na półkoloniach;

>> prawie 12 tys. dzieci spędza ferie na wypoczynku za granicą.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym – na drugą połowę lutego.

(GN)

Startują ferie! Od poniedziałku przerwę od nauki mają uczniowie 4 województw

Ferie zimowe 2024 – rusza kolejna tura. Wypoczynek rozpoczynają dzieci z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego