„Ukraina dla edukacji”. Ruszają kolejne webinaria dla nauczycieli

Rozpoczyna się drugi tydzień konferencji „Ukraina dla edukacji”, w tym tygodniu na nauczycieli czekają lekcje języka ukraińskiego oraz podstawy nauczania języka polskiego jako obcego – razem 15 webinarów.

Ukraina w edukacji to bezpłatna ogólnopolska konferencja dla nauczycieli i edukatorów, która odbywa się od 7 do 18 marca 2022 i ma na celu udzielenie wsparcia nauczycielom w obecnej sytuacji.

Podczas dwóch tygodni zaplanowane zostały różne spotkania dotyczące m. in. kultury i historii Ukrainy, nauczania języka polskiego jako obcego, nauki ukraińskiego, wsparcia psychologicznego oraz sposobów pracy na lekcji w nowej rzeczywistości.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorkami wydarzenia są: Katarzyna Drausal oraz Irmina Żarska, nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2021.

Prelekcje odbywają się LIVE na profilach organizatorek np. https://www.facebook.com/drausalkatarzyna lub https://www.facebook.com/zarskarysuje . Spotkania są nagrywane i dostępne w sieci. Mogą je również oglądać osoby nieposiadające Facebooka, na stronie: https://www.inspirowniaedukacyjna.pl/ukrainawedukacji-konferencja/

(GN)

ZNP w Częstochowie organizuje dla młodzieży z Ukrainy kursy języka polskiego. Związek pomaga uchodźcom także w inny sposób

Olena Naumova: Dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy trafiły do szkół. My, asystenci międzykulturowi, wiele z siebie dajemy.

Prof. Piotr Długosz: Moje koleżanki i moi koledzy siedzą w okopach, schronach, piwnicach