W specjalnym słowie Komisji Wychowania Katolickiego KEP na nowy rok szkolny nie zabrakło pochwał biskupów pod adresem szefa MEiN Przemysława Czarnka.
„Niech połączy nas wzajemna życzliwość, zaufanie i solidna pracaˮ – napisał bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w słowie z okazji nowego roku szkolnego. W imieniu Komisji życzył uczniom, nauczycielom i wychowawcom, by Chrystus, „Nauczyciel nauczycieli”, obdarzał wszystkich potrzebnymi łaskami.
W swoim słowie na nowy rok szkolny Komisja Wychowania Katolickiego KEP wyraziła wdzięczność katechetom, nauczycielom i wychowawcom za ciężką pracę i „nieustanną gotowość podejmowania posługi nauczania i wychowywania”.
„Niech połączy nas wzajemna życzliwość, zaufanie i solidna pracaˮ
Słowo Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski z okazji nowego roku szkolnego: https://t.co/t4tXCtcVfj pic.twitter.com/bLop8BUSqi
— EpiskopatNews (@EpiskopatNews) September 1, 2021
„Słowa wdzięczności kierujemy też pod adresem Ministerstwa Edukacji i Nauki za podejmowane przygotowania do wprowadzenia obowiązkowego wyboru pomiędzy religią a etyką” – czytamy w dokumencie.
Bp Osial, zwracając się do uczniów, podziękował im w imieniu Komisji za udział w lekcjach religii w szkole. Zachęcił też do korzystania z dawanej przez nie szansy pogłębienia swojej wiary i przybliżenia się do Boga. „To jest wielki dar, którego nie wolno nam zmarnować” – podkreślił.
Nawiązując do niepokojów związanych z epidemią koronawirusa, zachęcił do patrzenia z nadzieją w przyszłość. „Wspierając się wzajemnie, możemy pokonać wszelkie przeciwności w organizacji i przebiegu szkolnej nauki […] Niech połączy nas wzajemna życzliwość, zaufanie i solidna praca” – napisał.
Zauważył też, że „na nowy rok szkolny otrzymujemy dar beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego”. „Ten wielki Prymas Tysiąclecia uczy nas, jak przetrwać każdy trudny czas” – czytamy w słowie na nowy rok szkolny.
(JK, GN)
Matura z religii? Tylko dwa kościoły są zainteresowane tym pomysłem
MEiN: W polskich szkołach uczy 40,7 tys. katechetów i 3,9 tys. nauczycieli etyki