W Sosnowcu przedszkola zostaną zamknięte po wyborach prezydenckich. Placówki zostaną zdezynfekowane

W powyborczy poniedziałek w Sosnowcu zamknięte będą 23 przedszkola, w których mieszczą się obwodowe komisje wyborcze. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci placówki zostaną zdezynfekowane przed powrotem najmłodszych.

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca, w całym kraju odbędą się wybory prezydenckie. Część obwodowych komisji wyborczych pracować będzie w szkołach i przedszkolach. W Sosnowcu prezydent postanowił zamknąć te placówki na jeden dzień by można było przeprowadzić w nich dezynfekcję.

Jak poinformował na Facebooku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca w niedzielę 99 stałych obwodów wyborczych w mieście będzie czekało na głosujących. 23 z nich znajduje się w pomieszczeniach przedszkoli.

Dezynfekcja w przedszkolach, w których będą komisje wyborcze ‼👉 99 stałych obwodów wyborczych będzie czekało w…

Opublikowany przez Arkadiusz Chęciński Poniedziałek, 22 czerwca 2020

 

“Komisje często pracują do świtu, dlatego postanowiliśmy, że te przedszkola w poniedziałek będą zamknięte. W tym czasie przeprowadzimy zamgławianie, by we wtorek zarówno dzieci, jak i wszyscy pracownicy tych przedszkoli byli bezpieczni. Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby komisja zakończyła pracę np. o godzinie 3 albo 4 nad ranem, wcześniej były w niej setki osób, a 3 godziny później nasze dzieci idą do tego przedszkola” – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Rodzice wyłączonych na jeden dzień placówek zostaną powiadomieni przez dyrekcję poszczególnych przedszkoli.

(JK, GN)

Fot: Arkadiusz Chęciński/Facebook

To już oficjalnie – wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca br.

Kalendarz wyborczy opublikowany

Debata (prawie) bez edukacji