W Wałbrzychu wstrzymano otwarcie podstawówek. 68 nauczycieli ma pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa

Wstrzymano otwarcie szkół w Wałbrzychu. Miasto chce najpierw sprawdzić, czy nauczyciele są zdrowi. Na około 900 testów przesiewowych 68 dało wyniki pozytywne.

Nie oznacza to jednak, że nauczyciele są zakażeni koronawirusem. Teraz 68 pracownikom zostaną wykonane testy genetyczne. Władze miasta podjęły decyzję o tym, że szkoły nie będą pracowały. Właśnie 1 czerwca, później niż inne miasta, Wałbrzych planował otwarcie swoich szkół dla uczniów klas I-III.

Miasto podjęło decyzję o przebadaniu pracowników oświaty, inną niż np. władze nieodległego Wrocławia. Wcześniej przebadany został też personel wałbrzyskich przedszkoli i żłobków.

Pierwszym samorządem, który zdecydowało się badać pracowników oświaty była Łódź. Na 3337 przebadanych pracowników żłobków i przedszkoli, osób z podejrzeniem koronawirusa było aż 456, czyli 14 procent. Na szczęście ostatecznie nie potwierdzono zakażeń COVID 19 „Testy genetyczne wśród pracowników oświaty nie wykazały obecności wirusa, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie placówek – informował Piotr Bors z łódzkiego magistratu.

(JK, GN)

 

Łódź i Katowice od 1 czerwca „odmrażają” placówki edukacyjne

Łódź przebadała pracowników żłobków i przedszkoli. U co siódmego stwierdzono obecność koronawirusa!

Anna Lorek: Nauczyciele w Nowym Sączu będą mieli testy na koronawirusa; prezydent miasta podziękował ZNP za interwencję

ZNP do premiera: Nauczyciele i pracownicy oświaty powinni mieć dostęp do testów na koronawirusa