Łódź i Katowice od 1 czerwca „odmrażają” placówki edukacyjne

„Od poniedziałku 1 czerwca otwieramy szkoły. Będą prowadzone zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla klas 1-3 oraz konsultacje, także dla chętnych ósmoklasistów i maturzystów. Otwarte tez będą boiska przyszkolne” – poinformowała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialna za edukację.Podobną decyzję podjęły władze Katowic.

„Testy genetyczne wśród pracowników oświaty nie wykazały obecności wirusa, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie placówek – oświadczył Piotr Bors z łódzkiego magistratu. – Mamy w tej chwili w granicach 320 wyników, wszystkie są negatywne. Sytuację oceniamy więc jako dobrą, dlatego uruchamiamy placówki oświatowe – dodał. Na razie przyjście do szkoły zadeklarował co trzeci łódzki uczeń.

❗Od poniedziałku 1️⃣ czerwca otwieramy szkoły. ✅Będą prowadzone zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla klas 1-3 oraz…

Opublikowany przez Małgorzatę Moskwą-Wodnicką – Wiceprezydent Miastą Łodzi Czwartek, 28 maja 2020

 

Także w Katowicach od 1 czerwca zostaną uruchomione żłobki, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz klasy I-III (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będzie można umówić się także na wizytę w poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz skorzystać ze stacjonarnych konsultacji w szkole.

Prezydent Katowic Marcin Krupa podkreślił, że decyzja o otwarciu placówek edukacyjnych jest bardzo trudna.

„Wypełniliśmy wszelkie wytyczne sanitarne GIS w zakresie m.in. konieczności stosowania środków ochrony osobistej, takich jak maseczki, przyłbice, fartuchy, rękawiczki, płyny dezynfekujące czy też odkażania placówek i zasad bezpiecznego spożywania posiłków. Wdrożyliśmy także własne procedury, by zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że podjęcie tych wszystkich restrykcyjnych działań minimalizuje ryzyko zachorowania, ale nie jest wstanie go w 100 proc. wykluczyć” – napisał na Facebooku, prezydent Katowic.

✅ Od 1 czerwca w Katowicach zostaną uruchomione żłobki, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz…

Opublikowany przez Marcina Krupę Piątek, 29 maja 2020

 

Zaapelował jednocześnie do rodziców, którzy mają możliwość pozostawienia dzieci w domach, by nie posyłali ich do żłobków, przedszkoli i szkół.

„Te miejsca są najbardziej potrzebne dla rodzin, w których oboje rodzice pracują i nie mają możliwości zapewnienia opieki dla dzieci – w szczególności dotyczy to pracowników służby zdrowia oraz służb mundurowych” – podkreślił prezydent.

(JK, GN)

25 maja ruszają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I – III. Do szkół wrócą nieliczne dzieci

Niektóre samorządy idą w ślady Łodzi i badają nauczycieli na obecność koronawirusa. Problemem jest brak środków

Anna Lorek: Nauczyciele w Nowym Sączu będą mieli testy na koronawirusa; prezydent miasta podziękował ZNP za interwencję

Uczniowie klas I-III zostali w domu. Pierwszy dzień zajęć w szkołach podstawowych i pierwsze dane