We wtorek obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Działajmy razem!”

11 lutego został ogłoszony Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI) i od 2004 roku organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Z okazji tego święta MEN zachęca nauczycieli i dyrektorów szkół do zorganizowania w najbliższym czasie zajęć związanych z bezpieczeństwem w sieci

O głównych założeniach Dnia Bezpiecznego Internetu pisaliśmy tutaj:

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem akcji jest m.in. edukowanie rodziców i nauczycieli w temacie cyberbezpieczeństwa

Centralnym punktem obchodów DBI jest konferencja, adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Wydarzenie to odbywa dziś, 11 lutego 2020 r. w teatrze Palladium w Warszawie.

MEN zachęca wszystkich zainteresowanych nauczycieli zachęcamy do przeprowadzenia w szkołach zajęć związanych z bezpieczeństwem w internecie i korzystania z e-materiałów dostępnych na platformie edukacyjnej epodreczniki.pl. Więcej informacji jest dostępnych tutaj.

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na temat wydarzenia, pakiety materiałów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaproszenie do udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę z okazji DBI, dostępnych jest tutaj.

(JK, GN)

Fot: Facebook