Wnioski o „Dobry start” tylko do końca listopada

Osoby, które chcą jeszcze w tym roku ubiegać się o świadczenie „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka, mają już niewiele czasu. Wniosek można złożyć tylko do końca listopada.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej program „Dobry start” może objąć wsparciem 4,6 mln uczniów. Do końca września wpłynęło 3,1 mln wniosków o przyznanie świadczenia. Tzw. wyprawkę szkolną otrzymało 4,2 mln dzieci. – Drodzy rodzice, tylko do końca listopada możecie złożyć wniosek o świadczenie „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Jeśli tego nie zrobicie, pieniądze zwyczajnie przepadną. Nie ma na co czekać – przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Szefowa MRPiPS podkreśliła, że „Dobry start” to program, który powstał, by wspierać rodziców w trudnym okresie, jakim jest początek roku szkolnego. Od tego roku świadczenie przysługuje obecnie również uczniom szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

300 plus także dla dorosłych uczniów. Rząd rozszerzył program „Dobry start”

Wniosek o świadczenie Dobry Start można złożyć w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą – oraz elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Można go złożyć do 30 listopada.

Tylko do 13 listopada można z kolei składać wnioski o dofinansowanie miejsc opieki dla najmłodszych – żłobków, klubów dziecięcych oraz u dziennych opiekunów w ramach programu „Maluch plus” – przypomina wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed. W 2020 r. na program przeznaczono 400 mln zł.

(JK, GN)