Wspaniały występ polskiej reprezentacji na 35 Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej!

Złoto, srebro i dwa brązy! Z takimi medalami wraca nasza drużyna po znakomitym występie na 35. Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej (IOI 2023), które odbywały się w węgierskim Szeged. Gratulujemy!

Tegoroczne zawody to przede wszystkim rewelacyjny wynik Antoniego Buraczewskiego (absolwenta Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu): złoty medal i zdobycie 3 miejsca w klasyfikacji światowej! Poprzedni tak dobry wynik na IOI mieliśmy w 2010 r.

Medal srebrny wywalczył Adam Gąsienica-Samek (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie).

Medale brązowe uzyskali: Rafał Mańczyk (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu) oraz Olaf Targowski (III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni).

Reprezentacja Polki znalazła się na wysokim 7. miejscu za światowymi potęgami – Chinami, USA, Japonią, startującymi bez narodowych symboli Rosjanami, Tajwanem i Koreą. W pierwszej 14. nie ma żadnego innego europejskiego kraju!

Opiekunami polskiej drużyny byli: dr. Paweł Gawrychowski z Instytutu Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Bartłomiej Czarkowski, student Uniwersytetu Warszawskiego!

Pełny ranking oraz więcej informacji na temat IOI 2023 można znaleźć tutaj

(GN)

Fot: Olimpiada Informatyczna/Facebook

20. Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna – 3 medale dla polskich uczniów

V LO w Krakowie “pęka z dumy” po sukcesach swojego ucznia. „Michał Lipiec dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe”

Złoty medal, dwa srebrne i brązowy dla polskich uczniów na 55. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej