ZNP apeluje do MEiN o pilne umożliwienie szczepień tym nauczycielom, którzy nie mogli się zgłosić w wyznaczonym terminie

Związek Nauczycielstwa Polskiego zwraca się o pilne wsparcie działań dyrektorów szkół i placówek w celu jak najszybszego ustalenia terminów szczepień dla nauczycieli, którzy zostali zarejestrowani na szczepienie, jednak z ważnych przyczyn nie mogli zgłosić się w wyznaczonym terminie (np. podlegali wówczas kwarantannie). Problem ten w skali kraju dotyczy bardzo dużej liczby nauczycieli, o czym świadczą informacje napływające od nauczycieli i dyrektorów.

„Ponadto zwracamy się o ponowne uruchomienie procedury zgłaszania przez dyrektorów szkół i placówek chętnych nauczycieli do szczepienia przeciw COVID-19 za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej” – czytamy m.in. w piśmie prezesa ZNP Sławomira Broniarza do szefa MEiN Przemysława Czarnka.

„Prosimy o podjęcie pilnych działań w celu umożliwienia ww. grupom nauczycieli przystąpienia do szczepień w pierwszej kolejności” – podkreślono.

Cały list ZNP do MEiN ws. szczepień nauczycieli znajduje się tutaj.

(JK, GN)

Rzecznik rządu: Powrót szkół do nauki stacjonarnej zależy m.in. od tempa szczepień. Co z wakacjami?

Pracownicy administracji i obsługi: Rząd nie dotrzymał obietnic, pracownicy szczepieni w ramach szczepień populacyjnych

ZNP ponawia apel o uruchomienie szczepień pracowników administracji i obsługi. To już piąty wniosek w tej sprawie