ZNP otrzymał świadectwo z czerwonym paskiem od szpitala w Krakowie. „Za wielkie serce, empatię i hojność”

Oddziały ZNP Kraków – Śródmieście i ZNP Kraków Podgórze otrzymały świadectwa z czerwonym paskiem od Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie za pomoc w walce z koronawirusem. „Dziękuję za wielkie serce, empatię i hojność” – napisał m.in. Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

„W imieniu całej społeczności Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za bezinteresowną pomoc jaką zechcieliście nam Państwo okazać w trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii COVID-19. Dziękuję za wielkie serce, empatię i hojność” – czytamy w podziękowaniach podpisanych przez Marcina Jędrychowskiego, dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Przypomnijmy, że prezydium Okręgu Małopolskiego ZNP zainicjowało akcję „Związek Nauczycielstwa Polskiego pomaga Medykom”.

„W tym tak trudnym czasie zwracam się do Was z apelem. Dajcie z siebie jeszcze więcej. Pomóżmy grupie zawodowej, która jest dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Pomóżmy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i ich rodzinom. Całemu środowisku medycznemu” – apelował do nauczycieli Arkadiusz Boroń, prezes Okręgu Małopolskiego ZNP.

Jako jeden z pierwszych do akcji włączył się Oddział ZNP Kraków-Podgórze, który kupił i dostarczył środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji dla krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, który jest placówką przekształconą na czas pandemii na szpital zakaźny. Wartość pomocy wyniosła ok 19 tys. złotych.

„Zarząd Oddziału przeznaczył na ten cel część składki związkowej,  którą  planowano jak co roku przeznaczyć na Dzień Edukacji” – informował Głos Witold Woźniak, prezes Oddziału ZNP Kraków-Podgórze. Wartość pomocy wyniosła ok 19 tys. złotych.

Wcześniej pomoc dla szpitala zaoferował Oddział ZNP Kraków – Śródmieście. – Środki także pochodziły ze składek członkowskich.Dla szpitala to kropla w morzu potrzeb. ale zawsze coś – mówił Głosowi Tomasz Wilczyński, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Kraków – Śródmieście.

(JK, GN)

Tak Związek Nauczycielstwa Polskiego w Krakowie pomaga medykom

Członkowie ZNP w Krakowie przekażą część składek na walkę z koronawirusem. „Dla nas to duże pieniądze”

Walka z epidemią. Nauczyciele solidarni z pracownikami służby zdrowia. Bożena Mania: Dziękujemy bohaterom!

“Jesteśmy z Wami!”. Nauczyciele dziękują pracownikom zdrowia