ZNP: W ramach obchodów 76. rocznicy wyzwolenia Auschwitz odbędzie się e-seminarium „Dziecko jako świadek historii”

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zapraszają do udziału w wydarzeniach związanych z 76-tą rocznicą wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Dzień ten jest także Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W ramach obchodów 27 stycznia odbędzie się e-seminarium „Dziecko jako świadek historii”.

Ze względu na doniosły temat tegorocznych obchodów –LOS DZIECI W AUSCHWITZ – nauczycielskie związki z Izraela (ITU), Niemiec (GEW i VBE) oraz z Polski (ZNP) przygotowały e-seminarium „DZIECKO JAKO ŚWIADEK HISTORII” i zapraszają do wzięcia w nim udziału.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z Muzeum, bezpośrednio po naszym seminarium połączymy się z transmisją obchodów z Auschwitz, będziemy też kontynuować tłumaczenie w języku hebrajskim i niemieckim. Organizacja seminarium jest możliwa dzięki Fundacji im. Friedricha Eberta, która od początku, a więc od roku 2008 wspiera projekt nauczania o Holokauście i Auschwitz realizowany przez nasze organizacje” – czytamy na stronie ZNP.

(JK, GN)

Nauczyciele w „fabryce śmierci”. ZNP zaprosił ponad 60 pedagogów z całego świata do odwiedzenia Muzeum Auschwitz

 

75. rocznica wyzwolenia. Pamięć o nauczycielach zamordowanych w KL Auschwitz. Jednym z nich był Marian Batko