ZNP we współpracy z Lewicą będzie prowadził kampanię informacyjną na temat konsekwencji zmian w oświacie, które forsuje MEiN

ZNP we współpracy z Lewicą będzie prowadził kampanię informacyjną na temat rządowych propozycji dot. zmian w edukacji . – We wrześniu możemy znaleźć się w szkole, której nie znamy, ale której także nie chcemy – mówił we wtorek na wspólnej konferencji prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Prezes ZNP mówił, że proponowane przez resort edukacji zmiany „burzą dotychczasowy model edukacyjny wypracowany w ramach konsensusu społecznego przez te 30 lat”.

– Nie dajmy się zwieść wypowiedzią pana ministra, że to jest drobna kosmetyka, że to jest mało istotna zmiana w zasadach wyboru dyrektora, bo tu nie chodzi o wybór dyrektora – tutaj na dobrą sprawę chodzi o całkowite zawłaszczenie edukacji przez jedną opcję polityczną, przez jedną partię polityczną i narzucenie takiego modelu wychowawczego, ideowego i organizacyjnego szkoły, jaki jest w planach pana ministra Czarnka – podkreślił.

„We wrześniu możemy znaleźć się w szkole, której nie znamy, ale której także nie chcemy. W szkole, która będzie silnie upartyjniona, która będzie poddana tylko i wyłącznie woli jednej partii politycznej i szkoły, która z nas – rodziców, uczniów, nauczycieli – zrobi tylko realizatorów jednego poglądu właściwego dla obecnej większości parlamentarnej” – mówił Broniarz.

–  My, jako klub Lewicy wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, mimo letniego czasu, nie zamierzamy sobie robić wakacji od edukacji. Dla Lewicy, dla ZNP, dla wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, nie będzie w tym roku wakacji bez edukacji. Ruszamy z ogólnopolską kampanią konsultacyjno-informacyjną – zapowiedziała Dziemianowicz-Bąk.

– Nasi posłowie i posłanki w regionach wraz z przedstawicielami ZNP będą organizować spotkania, debaty i dyskusje tak, żeby każdy rodzic dowiedział się, co szykuje Przemysław Czarnek, tak, żeby każdy rodzic, każdy uczeń wiedział, że już we wrześniu może wrócić do szkoły, której nie zna i która nawet szkoły nie przypomina, a przypomina jedną, wielką machinę indoktrynacji – dodała.

(JK, GN)

ZNP: Domagamy się wstrzymania prac nad zmianami w nadzorze, które podporządkują szkoły kuratorom

Premier wspiera zmiany w oświacie. „Minister Czarnek kładzie nacisk na przedmioty, które są w bliskości z gospodarką”

Demonstracja w Warszawie przeciwko polityce MEiN. „Czarnek, idź precz!”