ZNP zaprasza 22 lutego na pikietę przed Pałac Prezydencki: „Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna nt. Lex Czarnek”

ZNP zaprasza we wtorek, 22 lutego br. w godz. 14.30 – 15.30 przed Pałac Prezydencki w Warszawie na pikietę poświęconą nowelizacji  ustawy Prawo oświatowe (lex Czarnek), która została skierowana do podpisu Prezydenta RP. „To ostatni moment, by próbować powstrzymać wejście w życie nowych przepisów. Podczas Rady Pedagogicznej przedstawimy argumenty, dlaczego warto zawetować ustawę lex Czarnek” – podkreślono m.in. w zaproszeniu.

ZNP na Nadzwyczajną Radę Pedagogiczną przed Pałacem Prezydenckim zaprasza też prezydenta Andrzeja Dudę i pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę.

„Wierzymy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę nowelizującą prawo oświatowe i tym samym przychyli się do głosu wielu środowisk, w tym Związku Nauczycielstwa Polskiego czy akcji Wolna Szkoła, negatywnie opiniujących zawarte w niej niekorzystne dla szkoły i jej uczniów rozwiązania” – czytamy.

Związek zaprasza na pikietę nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców, dziadków i babcie oraz młodych ludzi, którzy chcą demokratycznej szkoły opartej na zaufaniu a nie strachu.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się tutaj.

(JK, GN)

Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie:

Prezydent RP ma czas do 3 marca br. na podjęcie decyzji w sprawie ustawy lex Czarnek. Nauczycielu, jakiej decyzji się spodziewasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Młody nauczyciel napisał petycję do prezydenta. Apeluje o weto ws. “Lex Czarnek”

Prezes ZNP: Weto ws. lex Czarnek pokazałoby, że prezydentowi leży na sercu dobro edukacji

Sejm zagłosował nad lex Czarnek. Ustawa w rękach prezydenta